newsyArtykuły o Lancii
Lancia Delta pięć gwiazdek EuroNCAP
chłopekLancia Polska, 05-05-2009 16:35:51

Aby osiągnąć tak dobry wynik, konstruktorzy wzięli pod uwagę wszystkie możliwe typy zderzeń: czołowe, boczne, dachowanie i zderzenie z pojazdem jadącym z przodu. Uwzględniono różne prędkości, przy których może dojść do zderzenia, wszelkie typy przeszkód i ochronę osób o różnej budowie ciała. Ogółem zarejestrowano 15000 godzin obliczeń, 80 testów zderzeniowych, 150 symulacji poślizgu HyGe i 100 prób podsystemów.

Jest to zasługą wielu przemyślanych rozwiązań zastosowanych w nowym modelu. Od tych należących do strefy bezpieczeństwa pasywnego: 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe, wszystkie w standardzie dla całej gamy), po : trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami i ogranicznikami siły napięcia, 5 zagłówków, system przeciwpożarowy FPS i mocowania fotelików dziecięcych Isofix na kanapie tylnej po jej zewnętrznych stronach. Dla dodatkowej ochrony pasażerów wzmocniono karoserię, pokrywę silnika, drzwi i przegrodę deski rozdzielczej. Nie zapomniano również o innych elementach bezpieczeństwa pasywnego, jak fotele i obszar pod deską rozdzielczą, zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na ich zachowanie się podczas zderzenia.

 


Lancia Delta z całą pewnością jest samochodem stworzonym dla osiągnięcia maksymalnego poziomu standardów bezpieczeństwa i niezawodności.

 

 

 

Delta III - crash test
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama