newsyNews
Relacja - Zlot w Obserwatorium Geofizycznym
chłopekRomlen, 20-04-2010 19:48:06

10tego kwietnia 2010 roku, w samo południe. Lokalizacja: Racibórz. Obserwatorium Geofizyczne. To tym razem tutaj postanowiliśmy się spotkać. Dzięki uprzejmości szefostwa Obserwatorium i instytucji nadrzędnych, w tym Instytutowi Geofizyki PAN otrzymaliśmy pozwolenie na wejście a także na wjazd na teren Obserwatorium naszymi samochodami oraz (za co bardzo dziękujemy) umożliwienie robienia zdjęć i oprowadzenie z rzeczową prelekcją.

Poznaliśmy przyczyny i skutki trzęsień ziemi, drgań skorupy ziemskiej. Bardzo ciekawy był wykład dotyczący rozchodzenia się fali sejsmicznej, sposobie ich interpretacji oraz dokumentowania. Zarówno obecnie jak i w przeszłości. Zobaczyliśmy na wykresach autentyczne zarejestrowane drgania które miały miejsce w historii. Bardzo ciekawe było oprowadzenie po piwnicach obserwatorium gdzie mogliśmy zobaczyć autentyczne przyrządy pomiarowe sprzed wielu dziesiątek lat, do niedawna jeszcze w pełni sprawne i na służbie.

Pragnę w imieniu swoim jak i wszystkich zwiedzających serdecznie podziękować za umożliwienie wejścia na teren Obserwatorium. Naszym wyrazem wdzięczności było też kilka gadżetów które przekazaliśmy w darze, zapewniam jednak że nie jest to jednorazowa akcja i pojawimy się z darami w przyszłości.

Po solidnej dawce wiedzy udaliśmy się do Restauracji Dzika Róża w której każdy z nas znalazł coś dla siebie w menu. Dziękujemy szefostwu Restauracji za rezerwację oraz przygotowanie dla nas na nasze specjalne życzenie jednej z sal do naszej dyspozycji.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama