newsyNews
Lancia głównym sponsorem
chłopeklanciapress.pl, 17-11-2010 07:11:57

 

Lancia od lat potwierdza swoje zaangażowanie w zagadnienia  społeczne i związane z nimi działania sponsorskie. Za najdobitniejsze przykłady można podać mecenat marki nad "Dniem Mandeli", stworzenie kampanii telewizyjnej z udziałem Richarda Gere'a na rzecz obrony Tybetu oraz strony internetowej "Your Face For Freedom".

Po raz trzeci z rzędu, Lancia jest głównym sponsorem Międzynarodowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Po Paryżu (2008) i Berlinie (2009 r. z okazji dwudziestolecia obalenia Muru Berlińskiego), tegoroczna, jedenasta edycja odbyła się w dniach 12-14 listopada w Hiroszimie, upamiętniając w ten sposób 65-lecie zrzucenia na Japonię dwóch bomb atomowych.
W poszanowaniu i kontekście tej historycznej tragedii, Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla dyskutowali o kwestii rozbrojenia nuklearnego, jak i samej broni nuklearnej.

Udział w spotkaniu wzięło wiele wybitnych osobistości zasłużonych w tematyce rozbrojenia nuklearnego. Wśród nich obecni byli Dalai Lama, prezydent RPA Frederik Willem De Klerk, były dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Muhammad El-Baradei, a także irańska prawniczka Szirin Ebadi oraz Jody Williams z USA, która uczestniczyła w założeniu Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych (ICBL).
Niestety swój udział odwołali Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow oraz zeszłoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Barack Obama.
W tak szacownym gronie tegoroczną Nagrodę Pokoju odebrał Włoch Roberto Baggio za działania na rzecz uwolnienia więzionej w Birmie Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi, która po ponad 7 latach spędzonych w areszcie domowym została uwolniona 13 listopada br.
Wartą przypomnienia jest także rozpoczęta przez Lancię w ubiegłym roku inicjatywa "Your Face For Freedom", wspierająca poprzez portal społecznościowy Facebook kampanię uwolnienia birmańskiej Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Do 10 grudnia 2009 (data oficjalnej ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla) użytkownicy portalu mogli zamienić swoje zdjęcie profilowe na zdjęcie "Aung San Suu Kyi" (chyba cudzysłów jest niepotrzebny). Inicjatywę można obejrzeć na stronie yourFaceForFreedom.org, gdzie wszystkie zdjęcia profilowe użytkowników, którzy wzięli udział w akcji zostały zamieszczone na „Ścianie dla Wolności" (Wall for Freedom).

 

Źródło www.lanciapress.pl

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama