newsyNews
Genewa 2011
chłopeklanciapress.pl, 15-02-2011 07:38:01

Lancia na 81. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie

W rok po połączeniu Lancii i Chryslera stało się jasne, że powstała nowa dynastia. Doszło do połączenia elementów i rozwiązań najlepszych w obu kulturach przemysłowych: ekspresji stylu, doświadczenia stress-free experience i funkcjonalności właściwej marce Chrysler oraz gustu, innowacyjności i zamiłowanie do rękodzielniczego wykonania, które zawsze wyróżniały Lancię.

Owocem tego połączenia są nowe modele Lancii prezentowane po raz pierwszy na świecie podczas Międzynarodowego Salonu Genewskiego: Ypsilon, Thema, Flavia Concept, Flavia Cabrio Concept, Grand Voyager i Delta. Każdy z nich jest unikalnym dziełem, wyrażającym w najdoskonalszy sposób wspólne wartości obu marek - od elegancji po technologię, od wiekowej historii po chęć dominacji w przyszłości. Wymienione pojazdy stanowią symbol naturalnego zakończenia procesu integracji rozpoczętego zaledwie rok temu, który dziś przybrał realne formy zrealizowane w rekordowym czasie i dysponujące ogromnym potencjałem.

Na świat przychodzi nowa Lancia –  jedna z nielicznych marek oferujących gamę począwszy od segmentu B aż po duże MPV. Lancia to również jedyna marka na świecie, która proponuje oryginalne podejście do pojęcia auta segmentu „Premium”. Zniesienie dystansu pomiędzy aspiracjami a posiadaniem prowadzi do koncepcji dostępnego luksusu – oto luksus, który nie jest przywilejem, ale prawem. Zatem misją marki staje się udostępnienie elegancji i luksusu „Made in Italy”, wszędzie tam, gdzie istnieje na niego popyt –  włącznie z wysoko-wolumenowymi segmentami klasycznymi.

Wszystkie nowe pojazdy Lancii – łącznie z modelami Ypsilon (trzydrzwiowym) i Musa, które znajdują swoją kontynuację w gamie – stanowią reakcję na pragnienia wyrafinowanego klienta, który co prawda czerpie przyjemność z posiadania, ale unika ostentacji w okazywaniu swoich możliwości finansowych. Nowe pojazdy to reakcja na pragnienia odbiorcy, który potrafi połączyć wartości o przeciwstawnych znaczeniach – tradycję i innowację, racjonalizm i emocje, indywidualizm i wrażliwość społeczną. Jest to klient, który poszukuje rozwiązań najlepszych i nie ulega wpływom opinii innych i chwilowym modom. Klient ten jest częścią świata ekskluzywnego, związanego już nie z ideą posiadania cennych i kosztownych przedmiotów, ale z subiektywną przyjemnością i spełnieniem. Z myślą o takim właśnie kliencie, jakość nowej Lancii idzie o krok do przodu, oferując we wnętrzu swoich samochodów autentyczne „wielozmysłowe doświadczenie”. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu szlachetnych materiałów, rękodzielniczej dbałości o szczegóły i innowacjom technologicznym pozostające zawsze do dyspozycji kierowcy i pasażerów.

Aby pomieścić tak liczne światowe prapremiery nowych Lancii, przygotowana w Genewie ekspozycja powraca do ubiegłorocznego motywu graficznego w kształcie puzzli. Tym razem ostateczne rozwiązanie odnajdujemy w postaci idealnego dopasowania części układanki, a wszystko to w tonacji i stylistyce zgodnej z najnowszymi trendami. Na tej prestiżowej scenie prezentuje się nowa Lancia Ypsilon, proponowana po raz pierwszy w wersji pięciodrzwiowej, oferującej większą wygodę podróżowania miłośnikom uroku, technologicznej perfekcji i stylistycznej wyjątkowości Lancii. Ale to nie wszystko: pięć drzwi nowego modnego auta miejskiego spod znaku Lancii pozwala znaleźć odpowiedź na najnowsze tendencje na europejskim rynku (jako że ten typ nadwozia składa się na dwie trzecie segmentu B) i na potrzeby szerszej niż dotychczas grupy klientów docelowych, w tym również młodych rodzin.

Po 25 latach i ponad 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy, mini okręt flagowy Lancii o długości zaledwie 3,80 m stał się esencją luksusu, technologii i mocy. Na głównych rynkach Europy pojawi się w sprzedaży w czerwcu, zaś od września – pod marką Chrysler – pojawi się w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Perfekcyjna synteza wyszukanego stylu i funkcjonalności nowej Lancii Ypsilon odzwierciedla podstawowe cechy poprzednich wersji, na które składała się wyjątkowa osobowość uwodząca swoim pięknem i elegancją. Cechą charakterystyczną jest również awangardowa technologia zastosowana w silnikach, zdolna zarówno do ograniczenia emisji i zużycia paliwa (rozwiązania TwinAir, Multijet II i Start&Stop). Za komfort wnętrza odpowiadają wyjątkowe dla tej kategorii elementom wyposażenia, np. nowe systemy Blue&Me TomTom LIVE, „Smart fuel”, innowacyjny system Magic Parking, przednie światła ksenonowe i tylne światła z diodami LED.

W Genewie prezentowane są trzy egzemplarze nowej Lancii Ypsilon. Jest to niewielka, ale reprezentatywna próbka gamy prezentująca kolorystykę, dostępne opcje i akcesoria. Publiczność będzie mogła podziwiać wersję 1.3 Multijet 95 KM bicolore (w dwóch kolorach jasnoszary i ciemnoszary) z siedzeniami pokrytymi tkaniną Castiglio®; model 0.9 TwinAir  85 KM z automatyczną skrzynią biegów DFN, wyróżniający się białym nadwoziem pokrytym potrójną warstwą lakieru i brązową skórzaną tapicerką. Ekspozycję uwieńczy kolejna wersja 0.9 TwinAir 85 KM w fascynującej, opalizującej czerni. Ten wyjątkowy kolor uzyskano dzięki podkładowi zawierającemu opalizujący pigment. Ten sam efekt o innych odcieniach charakteryzuje pozostałe wyjątkowe kolory opalizującego lakieru dostępne w nowej Lancii Ypsilon (niebieski, fioletowy i brązowy).

Wszystkie prezentowane nowe Lancie Ypsilon proponują niezwykle bogate wyposażenie, obejmujące (zależnie od wersji) automatyczny układ klimatyzacji, światła przeciwmgielne, 16-calowe obręcze z charakterystycznym logo „Y”, tempomat, pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania, radio CD z odtwarzaczem MP3, system Blue&Me, czujniki zmierzchu i deszczu, czujniki parkingowe, system audio ze wzmacniaczem o mocy 500W i przestrzennym dźwiękiem, przednie światła ksenonowe, otwierany dach Gran Luce oraz najnowszy system nawigacji Blue&Me-TomTom2. Ponadto oferta dodatkowego wyposażenia Linea Accessori Lancii obejmuje chromowane elementy listew bocznych drzwi, obudowy lusterek bocznych i obramowania przednich świateł, a także wyjątkowy zestaw schowków umieszczony na tunelu środkowym, oferujący wygodny dostęp w każdej chwili do własnych przedmiotów i urządzeń (od telefonu komórkowego po karty kredytowe).

Przejdźmy od mini okrętu flagowego – nowej Lancii Ypsilon – do pierwszego globalnego okrętu flagowego, łączącego w najdoskonalszy sposób obydwa światy: nowej Lancii Thema. Podobnie jak pierwsza Thema z 1984 roku, nowy sedan z najwyższej półki rzuca wyzwanie najtrudniejszemu, ale również najbardziej prestiżowemu z segmentów, by stać się tam prawdziwie atrakcyjną alternatywą. Aby osiągnąć ten cel, nowa Lancia Thema łączy typowo amerykańskie cechy, jak wymiary, komfort i zachowanie na drodze, z luksusem skórzanej tapicerki Poltrona Frau®, charakterystyczną dla dużych Lancii ciszą we wnętrzu oraz dbałością o szczegóły wyrażające w najdoskonalszy sposób koncepcję „Made in Italy”. W ten sam sposób amerykańska moc silnika o pojemności 3.6 litra (292 KM) znajduje dopełnienie w postaci ekologicznego charakteru włoskiego turbodiesla 3.0 litra V6 (o mocy 190 KM i 224 KM).

Nowa Lancia Thema wejdzie do sprzedaży we wszystkich europejskich salonach w październiku.

W Genewie następuje prezentacja dwóch egzemplarzy nowej Lancii Thema w wersji wyposażenia Platinum z silnikiem benzynowym 3.6 litra 292 KM, obręczami 22” z gamy Lineaccessori Lancia i dachem panoramicznym sterowanym elektrycznie. Z punktu widzenia technologii, pojazdy są wyposażone w układy zapewniające bezpieczeństwo i komfort, stawiające Lancię Thema na szczycie kategorii. Bezpieczeństwo i komfort zapewnia ponad 70 systemów, wśród których znajduje się radio ze zintegrowanym systemem nawigacyjnym i ekranem dotykowym UConnect® o przekątnej 8,4 cala, układy: adaptacyjny tempomat z systemem ostrzegającym o kolizji oraz ParkviewTM czyli kamera cofania.

Swoje miejsce na scenie odnajduje również nowa Lancia Grand Voyager – wynalazek Chryslera, który zmienił język motoryzacji, dodając do niego nowe pojęcie: MPV, czyli sztuka podróżowania. To autentyczna ikona wśród pojazdów typu MPV, produkowana od 27 lat i sprzedana do tej pory w 13 milionach egzemplarzy w 120 krajach świata. Dziś amerykański model jednoczy się z włoskim stylem, stając się ekskluzywnym vanem z najwyższej półki gamy, w którym doświadczenie Chryslera w dziedzinie komfortu podróży łączy się z właściwą dla Lancii przyjemnością prowadzenia, dobrym samopoczuciem, ciszą w kabinie, sztuką dbałości o szczegół i stylem „Made in Italy”. W ten sposób światło dzienne ujrzał najdoskonalszy Voyager w historii, który przejmie pałeczkę po Lancii Phedra. Na stoisku znajduje się model w wersji wyposażenia Platinum, wyposażony w silnik 3.6 litra 193 KM Euro5. Samochód wyróżnia się z zewnątrz metalizowanym lakierem Brilliant Black, natomiast w jego wnętrzu zwraca uwagę elegancka skórzana tapicerka, a także elektrycznie otwierany dach, multimedialny system rozrywki, systemy Blind Spot i Cross Path Detection.

Z połączenia idei i kompetencji Chryslera i Lancii powstają nowe, niezwykłe dzieła sztuki motoryzacyjnej, realizowane w niewyobrażalnie krótkim czasie. W ten sposób narodziła się Lancia Flavia Concept – sedan i kabriolet segmentu D – stanowiąca zgodną ze stylistyką włoskiej marki interpretację ewentualnego wejścia Chryslera 200 na europejski rynek w rekordowym tempie (produkcja może się rozpocząć w ciągu zaledwie sześciu miesięcy).

Reflektory genewskiej wystawy skupią się na sedanie w czarnym kolorze Bright Black, o wnętrzach pokrytych wyrafinowaną czarną skórą. Uwagi gości nie umknie fascynujący kabriolet – kwintesencja przyjemności jazdy, pojazd wyposażony w cztery pełnowymiarowe siedzenia i wyróżniający się nadwoziem pokrytym trójwarstwowym białym lakierem oraz wnętrzami ze szlachetnej skóry w kolorze kości słoniowej. Obie konfiguracje Lancii Flavia Concept charakteryzują się bogatym wyposażeniem, obejmującym istotne elementy seryjne: elektryczną kontrolę stabilności (ESC), liczne poduszki powietrzne (przednie wielofazowe, boczne i kurtyny powietrzne), elektroniczną kontrolę napędu, kierownicę z przyciskami umożliwiającymi w pełni bezpieczne sterowanie radiem, tempomatem i telefonem.

Narodziny nowej Lancii towarzyszą ewolucji ikon marki. Dowodem na to jest nowa Lancia Delta – przełomowy model marki, który wprowadził nową jakość. Na długości czterech i pół metra rozlokowano luksus i przestronność wnętrza rodem z wyższej kategorii. Siedzenia stały się szezlongami, tapicerka ustąpiła pola wyrafinowanym fakturom, a w każdej podróży pasażerom towarzyszy magia komfortu i ciszy.

Zaprezentowany w 2008 roku w Genewie kompaktowy okręt flagowy powraca na tę samą scenę wraz z ostatnimi nowościami gamy: nową kratką chłodnicy w stylu zgodnym z nową koncepcją wizerunku Lancii, nową ofertą wyposażenia i silników (w tym nowym silnikiem 1.6 Multijet 105 KM Euro 5). Na stoisku Lancii publiczność będzie mogła podziwiać egzemplarz Nowej Delty proponowany w specjalnej premierowej serii wyposażonej w nowy silnik 1.6 Multijet 105 KM i charakteryzujący się dwubarwnym nadwoziem – w kolorze bieli Zenith i z dachem w czerni Lava, z wnętrzami pokrytymi beżową skórą i Alcantarą®, z automatycznym dwustrefowym układem klimatyzacji, tempomatem, systemem Blue&Me™ i patynowanymi obręczami ze stopu 17”.

Ponadto dzięki dystrybucji materiałów informacyjnych i specjalnie przygotowanym na stoisku materiałom publiczność będzie mogła się zapoznać z produktami– spółki joint venture Fiat Group Automobiles i Crédit Agricole. FGA Capital działa na głównych rynkach Unii Europejskiej (w Szwajcarii jako Fidis Finance), realizując jedyną misję: wspomaganie sprzedaży samochodów wszystkich marek Fiat Group Automobiles poprzez innowacyjne produkty finansowe, obejmujące usługi o wysokiej jakości, skierowane do sieci  dealerskiej, klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Źródło www.lanciapress.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama