newsyNews
Thema z napędem na wszystkie koła
chłopeklanciapress.pl, 07-03-2012 08:12:02

Będąca od zawsze pionierem w dziedzinie technologicznych innowacji, Lancia wprowadza w modelu Thema nowy, najbardziej zaawansowany w segmencie napęd na wszystkie koła, który umożliwia kierowcy kontrolowanie pojazdu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa. Nowa wersja będzie dostępna od jesieni wraz z pakietami wyposażenia Platinum i Executive.

Najlepszy w klasie napęd na wszystkie koła

Układ napędu na wszystkie koła zainstalowany w modelu Lancia Thema automatycznie dezaktywuje napęd na wszystkie koła, ilekroć zaistnieje taka konieczność, nie wymagając interwencji kierowcy, w celu przeniesienia całego momentu obrotowego na oś tylną. Zwiększa to oszczędność paliwa, gwarantując zarazem wyjątkowe osiągi i panowanie nad pojazdem typowe dla napędu na tylne koła. Ponadto układ napędu na wszystkie koła włącza się automatycznie, po wykryciu śliskiej nawierzchni lub kiedy czujniki wycieraczek wykryją deszcz lub śnieg, w celu zoptymalizowania jazdy na nawierzchniach o słabej przyczepności.
Technicznie zaawansowany i w pełni zautomatyzowany układ napędu na wszystkie koła Lancii Themy został również zaprojektowany tak, aby zmniejszać zużycie paliwa nawet o 5% w porównaniu z niezmiennymi napędami na wszystkie koła. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa bez względu na warunki pogodowe, Lancia Thema V6 z napędem na wszystkie koła, została również wyposażona w specjalne obręcze o średnicy 19 cali z wysoce wydajnymi oponami P235/55R19 na wszystkie pory roku.

Napęd AWD połączony z silnikiem Pentastar V6 3.6 o mocy 286 KM i automatyczną skrzynią biegów e-shift

Układ napędu na wszystkie koła Lancii Themy jest połączony z mocnym silnikiem benzynowym 3.6 V6 Pentastar grupy Chrysler o mocy 286 KM. Ta jednostka napędowa została w całości wykonana z aluminium i zaprojektowana tak, aby gwarantowała sprawność objętościową i optymalne spalanie przy każdym obciążeniu i przy każdej prędkości. Efektem jest wyjątkowo płaski przebieg krzywej momentu obrotowego, wysoki poziom mocy j i niebywały komfort jazdy w każdych warunkach.
Silnik V-6 Pentastar jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów opracowaną przez firmę ZF, która cechuje się bardzo szybką i płynną zmianą biegów, dzięki dużemu całkowitemu zakresowi przełożenia o wartości 7,3, krótkiemu skokowi dźwigni zmiany biegów wynoszącemu mniej niż 1,5 i krótkiemu czasowi zmiany biegów o wartości nie przekraczającej 200 milisekund.
Wreszcie nie ma mechanicznego połączenia pomiędzy dźwignią zmiany biegów a samą skrzynią biegów, a zadane położenie jest przenoszone elektronicznie bez udziału kierowcy.

Dostosuj flagowy model do swoich potrzeb za pomocą nowego wyposażenia dodatkowego Lancia Lineaccessori

Na uznanie zasługują atrakcyjne właściwości modelu Lancia Thema, nowa idea technologicznej perfekcji „ubrana" we włoską elegancję i kunszt. Klient może wybrać spośród wielu urządzeń wchodzących w skład wyposażenia dodatkowego Lineaccessori, oferowanego w modelu flagowym Lancii. Zachowując swoje wszystkie właściwości techniczne, stylistyczne i mechaniczne, Lancia Thema może być dostosowana do indywidualnych potrzeb za pomocą kilku zaawansowanych produktów, wśród których znajdują się 18-calowe i 20-calowe obręcze kół i trzy osłony chłodnicy oferowane w różnych kolorach i z różnym wykończeniem. Thema to jedyny samochód w swoim segmencie w Europie, który oferuje tę opcję. Klient może również według własnego poczucia gustu i elegancji wybrać kilka akcesoriów przeznaczonych dla rekreacji, w tym relingi dachowe, mocowania do przewozu rowerów i zestaw summer box.

System dźwiękowy BeatsTM zaprojektowany przez Dr. DreTM: urządzenie zastrzeżone dla samochodu pokazowego prezentowanego podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie


Nowa Lancia Thema z napędem na wszystkie koła, prezentowana jako samochód pokazowy, została wyposażona, wyłącznie dla salonu samochodowego w Genewie, w system dźwiękowy BeatsTM zaprojektowany przez Dr. DreTM, który jest w stanie odtworzyć we wnętrzu samochodu wrażenia  dźwiękowe na miarę studia nagrań.
Trzy 3,5-calowe głośniki zainstalowane na tablicy rozdzielczej i dwa 3,5-calowe głośniki zainstalowane w tylnych drzwiach generują dźwięki o średniej i wysokiej tonacji, idealne dla uzyskania jakości dźwięku na miarę studia nagrań. Dwa 6 x 9-calowe głośniki niskotonowe (woofery) umieszczone w drzwiach przednich zapewniają regulację niskich tonów, a dwa 6 x 9-calowe głośniki i 8-calowa stacja umieszczone z tyłu samochodu zapewniają efekt dźwiękowy 360 stopni.
8-calowy, dwugłosowy subwoofer BeatsTM, umieszczony w bagażniku, również poprawia jakość każdego odtwarzanego gatunku muzycznego, aby zapewnić pasażerom Lancii Themy dotychczas nieosiągalne doświadczenie dźwiękowe.

Źródło: www.lanciapress.pl

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama