newsyNews
Rankingi niezawodności ADAC
chłopekŻródło FAP, 08-06-2009 21:20:57

Dane te zostały opublikowane w przez niemiecki automobilklub ADAC. W tym samym rankingu Fiat Punto i Grande Punto zostały sklasyfikowane na bardzo wysokim 4 miejscu.

Poniżej prezentujemy skróconą tabelę (pierwsza dziesiątka) rankingu niezawodności ADAC. Kompletna lista znajduje się w załączonej tabeli.

Samochody miejskie (segmenty A i B)
1. Fiat Panda
2. Toyota Aygo
3. Peugeot 206
4. Fiat Punto/Grande Punto
5. Nissan Note
6. Renault Clio
7. Nissan Micra
8. VW Polo 2,3
9. Opel Corsa
10. Renault Modus
1,5
1,5
1,7
1,8
2,1
2,2
2,2
2,3
2,3
2,4

Modele uszeregowane są kolejno według wyników osiąganych przez samochody zarejestrowane na rynku niemieckim w 2008r. Każdy wynik mówi o odsetku poważnych awarii w przeliczeniu na 1000 egzemplarzy danego modelu.

Warto przypomnieć, że produkowany od 2003r. Fiat Panda to niewątpliwy przebój produkcyjny tyskiej fabryki Fiat Auto Poland. Do końca maja br. z taśm produkcyjnych zjechało ponad 1,4 mln Pand.
Pierwsze miejsce w rankingu niezawodności ADAC dla Fiata Panda to potwierdzenie najwyższych światowych standardów jakościowych stosowanych w tyskiej fabrycie Fiata.

Więcej o ADAC:
Niemiecki automobilklub ADAC (Allgemeine Deutsche Automobil-Club) jest największym w Europie i trzecim w świecie, stowarzyszeniem w branży motoryzacyjnej. Zrzeszający ponad 14 milionów członków ADAC istnieje na rynku od 1903 roku. Obecnie przedmiotem działania klubu jest dostarczanie informacji z praktycznie każdej dziedziny dotyczącej motoryzacji. Zakres działania obejmuje m.in. przeprowadzanie testów nowych modeli oraz najważniejszych elementów składowych aut, udzielanie porad prawno-finansowych, a także dotyczących codziennego użytkowania samochodów.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama