newsyNews
Zaproszenie na Sycylię
chłopekLKP, 05-08-2009 22:48:56

(wolne tłumaczenie)

Właściciele samochodów sportowych i wyścigowych produkowanych przez założona w 1906 przez Vincenzo Lancia fabrykę w Turynie zostają zaproszeni do imprezy.

Pierwsza edycja tej imprezy odbędzie się 30 października do 1 listopada w Palermo, organizowaną przez "Stratos DMC Palermo" (organizatorem imprez w roku 2008 jak i na początku 2009). Uczestnicy mogą cieszyć się ostatnimi dniami długiego sycylijskiego latem i jechać wzdłuż niektórych
z dróg, które pozwoliły Vincenzo Lancia i jego samochodom stać się słynnymi na świecie.

Charaterystyka

Trasa będzie mieć głównie funkcje turystyczne jak i toru wyścigowego o długości ok 72 km od mitycznego Targa Florio, gdzie Vincenzo Lancia uzyskał drugie miejsce jako kierowca wyścigowy w 1907 i 1908 (na samochodzie Fiat). Siedzibą imprezy będzie miasto z Cefalù (które obsługuje imprezę, razem z Powiatem Administracji Palermo), gdzie samochody będą wystawione dla zwiedzających i tursytów podczas przerw. 


Lista samochodów jakie zostaną dopuszczone do "Sycylia Lancia Graffiti":

Aurelia GT Coupé B20, Appia gte i Sport, Flavia w kilku wersjach, Fulvia (łącznie Zagato),
Stratos, Beta Montecarlo 2.0, Rally 037, Delta S4 i kultowy samochód Delta kilku sportowych
wersjach, od 1 "4WD" z 1986 r. do ostatniego "HF Integrale" z 1995 roku. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania się do zaprezentowania także niektórych innych modeli, jeżeli zechcą wziąć udział w tych konkursach. Kulminacją w Roku 2009 w tej edycji będzie pokaz Stratosa HF z udziałem sławnych osób.

[ oryginał zaproszenia w formacie pdf ]

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama