newsyNews
Relacja - Winobranie Zielona Góra 2009
chłopekmiszax123, 07-09-2009 14:03:12

5 września 2009 roku odbył się po raz pierwszy Zlot Lancia Klub Polska w Zielonej Górze.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 tuż przy Zielonogórskiej Palmiarni, gdzie dzięki uprzejmości szefa marketingu Palmiarni otrzymaliśmy bezpłatnie miejsca parkingowe przeznaczone tylko dla Nas w ilości potrzebnej na około 20 naszych Lucynek.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych mieliśmy okazję do miłego spędzenia czasu wśród palm – stanowiących namiastkę Egiptu/Hiszpanii czy kto co woli oraz delektowania się w ich i naszym towarzystwie smakiem kawy tudzież innych napojów.

Oczywiście niezwykłym uatrakcyjnieniem naszego pobytu była możliwość goszczenia przedstawiciela dilera Lancii – poznański Pol-Car, za co szczególne podziękowania, dla p. Roberta Pawlaka – szefa marketingu Pol-Car.

 

W Zielonogórskiej palmiarni spędziliśmy czas do około godz. 14 a następnie udaliśmy się na szybkie zwiedzanie rynku, gdzie mieliśmy okazję coś zjeść oraz nabyć pamiątkowe monety wybite z okazji Winobrania. Po powrocie do Palmiarni zasiedliśmy do naszych Lancii i udaliśmy się kolumną w drogę do Starej Wsi koło Nowej Soli, gdzie zwiedzaliśmy Winnicę Kinga – winnicę z 24 letnia tradycją - jest to najstarsza winnica w okolicach Zielonej Góry, degustowaliśmy wino ich produkcji serwowane jako dodatek do smacznej przekąski wiejskiego menu a także dokonaliśmy wpisu do księgi pamiątkowej. W winnicy mieliśmy mianowicie okazję skosztować pasztecików z dzika oraz smalczyku z dzika – rewelacja! Przewodnikiem po Winnicy była jej właścicielka, która opowiedziała nam historię gospodarstwa od jego założenia, poprzez pamiętną powódź w 1997 roku, aż do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o uprawach winorośli, o fakcie że winnica położona jest dokładnie w połowie długości Odry, idealnie między ujściem a źródłem.

Pomimo pogody i niewielkiej frekwencji udało nam się spędzić czas w doborowym towarzystwie.
Mam nadzieję, że uczestnicy spotkania na długo i miło zapamiętają to spotkanie.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama