newsyNews
Relacja - Zlot LKP w Kopalni Węgla w Zabrzu
chłopekRomlen, 27-10-2009 22:46:26

Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu.

Kopalnia udostępniona do zwiedzania na kilku poziomach, my wybraliśmy ten najgłębszy bo liczący aż 320 metrów pod powierzchnią pokład w którym znajdują się sprawne maszyny górnicze. Poziom 320 metrów może nie robi dużego wrażenia osobom nie mogącym sobie wyobrazić głębokości, jednak obrazowo przedstawiając jest to głębokość ok ośmiu dziesięciopiętrowych budynków mieszkalnych postawionych jeden na drugim!

W samej kopalni dało się odczuć prawdziwe trudne warunki pracy z jakimi zmierzają się codziennie zawodowi górnicy. Pył, ciemności, hałas to tylko niektóre atrybuty. Do tego w wielu kopalniach dochodzi zagrożenie tąpnięciami, wybuchem pyłu węglowego, metanu czy inne niebezpieczeństwa. O takich zagrożeniach jak i o pracy na kopalni opowiedzieli nam przewodnicy którzy do niedawna pracowali pod ziemią i wiedzą o czym mówią. Wielu z nas miało okazję pierwszy raz przebywać w takim miejscu i wrażenia zapewne pozostaną na długo.

Dziękuję w tym miejscu Dyrekcji kopalni jak i panom przewodnikom za oprowadzenie naszych grup jak i umożliwienie wykonania pamiątkowych zdjęć przed wejściem oraz za wjazd na parking przyzakładowy który był specjalnie dla nas zarezerwowany.

 

Parę klipów wideo ze zlotu:

 

Klip 1: (kliknij - plik wmv)

Klip 2: (kliknij - plik wmv)

Klip 3: (kliknij - plik wmv)

Klip 4: (kliknij - plik wmv)

 

Albumy ze zdjęciami:

Romlen

WujekP

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama