newsyZloty i Spotkania
Zlot Ogólnopolski 2012 - relacja
chłopekRafako, 18-09-2012 22:21:12

Od pokoleń znana jest legenda, iż na szczycie Łysej Góry, przed wiekami odbywały się sabaty czarownic, na które przylatywały one tłumnie na swych latających miotłach.  Dziś Łysa Góra, ukryła się pod dostojną nazwą Świętego Krzyża, zaś latająca miotła kojarzy się dzieciom, co najwyżej z nazwą „Nimbus 2000” – wysokiej klasy miotłą wyścigową rodem z sagi o Harrym Poterze. Naturalną, więc koleją rzeczy, mali i ci nieco więksi Miłośnicy pięknych i luksusowych samochodów marki Lancia, bez jakichkolwiek obaw, przybyli tłumnie na tegoroczny, IX Ogólnopolski Zlot Lancia Klub Polska do ośrodka „Jodłowy Dwór” w Hucie Szklanej, u podnóża Góry Święty Krzyż.

Zlot 2012

Zlot Ogólnopolski LKP, tradycyjnie już jest Zlotem trzydniowym, toteż i tym razem, pierwsi uczestnicy zawitali do ośrodka „Jodłowy Dwór”, już w piątkowe przedpołudnie. 

Zlot 2012

Do późnego wieczoru na parking Ośrodka meldowały się kolejne Lancie.  Pierwszą atrakcją Zlotu, były rozpoczynające się w piątek o godzinie 17:00 jazdy testowe wszystkimi modelami Lancii pozostającymi w aktualnej ofercie sprzedażowej Lancii w Polsce. Samochody testowe, użyczone uczestnikom Zlotu dzięki uprzejmości FIAT Auto Poland, były wręcz rozchwytywane! Każdy znalazł coś dla siebie. Panie spoglądały rozmarzonym wzrokiem w kierunku zwinnego i praktycznego „mieszczucha” w osobie Lancii Ypsilon, stateczni ojcowie rodzin, łakomym okiem wodzili za obszerną i oferującą multum możliwości Lancią Voyager, miłośnicy stylu i sportowego „sznytu”, łypali ukradkiem na kuszącą czernią modnego matowego lakieru i błyskiem 18 calowych felg, Nową Deltę 1.9 TwinTurbo…

Zlot 2012

Zlot 2012

Zlot 2012…wszyscy zaś bez wyjątku, wzdychali do nowej Lancii Themy – rzucającej niemal na kolana  luksusowym wnętrzem, ilością ułatwiających życie kierowcy elektronicznych gadżetów, piękną i dostojną linią nadwozia oraz mocą drzemiącego pod maską 239 konnego diesla 3.0 V6 połączonego z pięciobiegową przekładnią automatyczną.
Choć według Zlotowego planu wydarzeń, piątkowa biesiada grillowa rozpoczynała się o 20:00, wielu Miłośników żadną siłą nie chciało zrezygnować z obcowania z pięknymi włoszkami, nawet na rzecz smakowitych specjałów kulinarnych, przygotowanych przez obsługę z „Jodłowego Dworu”. O popularności jazd testowych niech świadczy fakt, iż łącznie wszystkie 4 samochody pokonały w sumie dystans prawie 1100km w zaledwie kilka godzin. Koniec końców, niedługo po zapadnięciu ciemności, cała „Lanciowa rodzina„ zebrała się w komplecie na wieczornej biesiadzie, gdzie zachwytom nad wyborną kaszanką, karkówką, kiełbasą i innymi smakowitościami, nie było końca.

Zlot 2012

Zlot 2012

Kiedy już wszyscy co nieco się posilili, do akcji wkroczył nasz zlotowy przyjaciel Radzio, czyli Radosław Omieciński,  jak sam o sobie mówi: „wodzirej i konferansjer, bard i trubadur”, który już drugi raz z rzędu, czuwa nad utrzymaniem poziomu dobrej zabawy na Zlocie Ogólnopolskim LKP na właściwym, czyli najwyższym, poziomie.

Zlot 2012


Jak zapewne mogłoby potwierdzić wielu Zlotowiczów, karaoke pod opieką Radzia i jego uroczej asystentki, rozpoczęło się zupełnie niewinnie, od brawurowego wykonania przez 5-letnią Dominikę, znanego przeboju opisującego skomplikowane losy życiowe, niejakiej „Kaczki Dziwaczki”. Wraz z upływem czasu i po odśpiewaniu nieco doroślejszych szlagierów, choćby o pamiętającej „Jolce” czy niejakim Narcyzie biesiadnicy, którzy o swoich piątych urodzinach, zdążyli już daaaawno zapomnieć udowodnili, że nawet w starszym wieku nie jest problemem ze swadą i polotem odśpiewać choćby przebój z charakterystycznym refrenem „Ogórek, ogórek…”, w zasadniczych założeniach kierowany zawsze do grona najmłodszych słuchaczy.

Zlot 2012

Zlot 2012

Zapewne miło byłoby napisać, w sobotę, drugiego dnia Zlotu, „powitało nas prześliczne słońce”. Niestety, nie można mieć w życiu wszystkiego, więc w sobotni poranek, za oknem powitało nas coś, co synoptycy określają zazwyczaj, jako „mgły i zamglenia”. Co gorsza, wyraźnie zanosiło się na deszcz. Mimo pogodowych, niepowodzeń, morale uczestników nie ucierpiało i chwilę po śniadaniu, rozpoczęła się zacięta walka o wygraną w 4 przygotowanych przez Organizatorów Zlotu konkursach: Przepisy ruchu drogowego dla dzieci, dla dorosłych, Techniczny oraz Historyczny z zakresu wiedzy o marce Lancia. Po zakończeniu konkursów, nie zabrakło dalszych atrakcji. Kielecki Dealer Lancii, którego ekipę gościliśmy na Zlocie Ogólnopolskim już po raz drugi, prowadził bezpłatną diagnostykę komputerową samochodów Lancia należących do Zlotowiczów.

Zlot 2012

Dzieci (także te duże),  „ujeżdżały” przygotowane specjalnie dla nich mini-quady i oblegały trampolinę, zaś po załamaniu pogody w postaci „przelotnego opadu”, udały się wraz z niezastąpionym Radziem, na zorganizowaną dla nich dyskotekę.

Zlot 2012

Zlot 2012


 W tym czasie dorośli Zlotowicze, prowadzili zaciętą walkę przy bilardowym lub pingpongowym stole, choć znaleźli się też i tacy, którzy bryczką lub na własnych nogach wybrali się na szczyt Świętego Krzyża, zwiedzić znajdujące się tam Sanktuarium, być może w skrytości ducha licząc też troszeczkę, na odnalezienie gdzieś na szczycie, jakiejś zapomnianej latającej miotły.
Przedpołudniowe trudy, udało się nieco wynagrodzić smacznym obiadem, zaś po obiedzie, dzieci udały się na zwiedzanie Wioski Baby Jagi, dorośli zaś, na prelekcję przygotowaną przez Pana Sławomira Szałkowskiego– odpowiedzialnego w ramach FAP za sprzedaż samochodów marek Lancia i Jeep w Polsce. Pan Sławomir przedstawił nam aktualną sytuację marki Lancia w skali globalnej, zaprezentował całą obecną gamę modelową Lancii, nie zapominając także o najnowszym kabriolecie Flavia, nieujętym w oficjalnym polskim cenniku, a także zdradził kilka malutkich tajemnic (ale o tym cicho sza!).

Zlot 2012


Mamy nadzieję, że także i nam, zadeklarowanym Miłośnikom marki, którzy zbudzeni o pierwszej w nocy i zapytani o ilość wyprodukowanych Lancii Kappa w wersji SW, bez wahania wykrzykną „9193 sztuki!”, udało się „sprzedać” Panu Sławomirowi kilka ciekawostek związanych z historią marki, których nawet w Google, próżno szukać.
Po nagrodzonej gromkimi brawami prelekcji, udaliśmy się wspólnie na zaplanowany wcześniej mecz siatkówki na wolnym powietrzu, który…
…z uwagi na niesprzyjającą aurę zakończył się, nim się zaczął. Możemy za to pochwalić się uzyskaniem po raz pierwszy w historii zlotowych rozgrywek wspaniałego i trudnego do powtórzenia wyniku 0:0! Już dziś obie drużyny zapowiadają przyszłoroczny rewanż a wielu uznało tę fascynującą rozgrywkę za godną odnotowania w annałach i zapamiętania na równi z sukcesami polskiej reprezentacji piłkarskiej w czasie niedawnego EURO 2012!
Kolejny, zakończony atrakcjami dzień Zlotu wieńczyła uroczysta kolacja, którą uświetniła swoją obecnością Pani Bożentyna Pałka-Koruba, Wojewoda Świętokrzyski. Pani Wojewoda przyjechała do nas…
…tak, tak swoją służbową LANCIĄ Thesis!!!

Zlot 2012


Po uroczystej kolacji, nadszedł czas na tradycyjną „zabawę do białego rana”, której ton nadawał nasz niezastąpiony Radzio.

 

Zlot 2012

Zlot 2012


Dla wielu zabawa trwała rzeczywiście do białego rana, toteż tym bardziej zaskakującym był fakt, że zdecydowana większość uczestników, w doskonałych nastrojach, zjawiła się o poranku na niedzielnym śniadaniu. Najwyraźniej wspaniała atmosfera Zlotu, doskonale rekompensowała nawet brak snu i zmęczenie sobotnimi atrakcjami! Pomimo, iż niedziela była dniem oficjalnego zakończenia IX Zlotu Ogólnopolskiego LKP, także i tego dnia nie zabrakło emocji i pięknej sportowej rywalizacji! Zaraz po śniadaniu rozpoczęły się rodzinne zawody, mające na celu pokazanie, kto naprawdę potrafi jeździć swoją Lancią i nie jest przy tym li tylko „mistrzem prostej”. Na starcie specjalnie przygotowanego przez Organizatorów slalomu, pojawiły się licznie tandemy odważnych „Lancistek” i nie mniej dzielnych „Lancistów”. Zadaniem było pokonanie slalomu przodem przez małżonkę, po czym szybka przesiadka i pokonanie tego samego slalomu tyłem przez małżonka. Na tym nie koniec, po wykonaniu tych zadań, na parę śmiałków czekało kolejne wyzwanie, które można w skrócie opisać jako „bieg z dzieckiem skaczącym w worku”…

 

Zlot 2012

 

Zlot 2012


…tak jest! Trudno sobie coś podobnego wyobrazić. To po prostu koniecznie trzeba było zobaczyć! Jeśli bieg zakończył się sukcesem i nikt nie odniósł obrażeń – uczestnicy mogli przejść do ostatniej konkurencji – układania bezpieczników samochodowych według określonego schematu. Pewna ciekawostka wymaga tu odnotowania: pomimo iż nie wszyscy Lancisti posiadali żony z uprawnieniami i umiejętnościami do poprowadzenia Lancii w tej konkurencji, nikt zainteresowany rywalizacją nie „odszedł z kwitkiem” jako, że „proceder wypożyczania” żon na potrzeby rajdu innym uczestnikom był niemal nagminny.  Najbardziej „rajdową” żoną, okazała się bez wątpienia Justyna, której udało się poskromić nawet Lancię Deltę I bez wspomagania!

 

Zlot 2012


Podczas zlotu, wszyscy jego uczestnicy, wybierali najładniejsze auto. W tym roku, ten zaszczytny tytuł przypadł wspaniale odbudowanej Lancii Prisma Integrale!!! Zwycięzca pozostawił kolejnych rywali daleko w tyle.

 

Zlot 2012


W niedzielę około południa, przyszła chwila tradycyjnego, oficjalnego zakończenia Zlotu, prowadzonego przez miłościwie nam panującego Prezesa LKP.
Prezes Zarządu LKP, przy wsparciu nieocenionego Sekretarza i równie nieocenionej Ani, sprawnie podziękował wszystkim tym, którzy na owe podziękowania solidnie zapracowali, dając swój wkład w istnienie i funkcjonowanie naszego Klubu! Nikt nie został pominięty i nikt nie został zapomniany! Wielu z uczestników tej sympatycznej i doniosłej chwili, miało dodatkowe powody do radości, jako że nagród do wręczenia, było, co niemiara!

 

Zlot 2012


Dzielna Ania dwoiła się i troiła aby sprawnie „podrzucać” naszemu Prezesowi kolejne pękate torby z prezentami! Nagrodzeni zostali nie tylko zwycięzcy poszczególnych konkursów ale też i osoby, które przez cały miniony rok „międzyzlotowy”, prowadziły nieustanną i bezinteresowną działalność na rzecz LKP we wszelkich dziedzinach i płaszczyznach jego funkcjonowania!

 

Zlot 2012


To był kolejny, wspaniały Zlot pod banderą LKP. Już dziś wiemy, że przyszłoroczny, jubileuszowy X Zlot, może być tylko jeszcze lepszy niż poprzednie! W grupie tak wspaniałych ludzi, jak Ci związani mniej lub bardziej z ideą LKP, po prostu nie może się to nie udać!!!

Zatem zapraszamy już za rok!

Zlot 2012

Linki do kolekcji zdjęć uczestników zlotu:

 

Alan

Taz

Wujekp

Stabraf

Sebastian

MiroMiglia

Zygmunt1

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama