newsyArtykuły o Lancii
Lancia we Frankfurcie
chłopeklancia.pl, 16-09-2009 13:16:11

Lancia powraca na Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie z Lancią Delta, Ypsilon i Musa – prestiżowymi modelami, które są wizytówką najlepszego włoskiego stylu.

Główną atrakcją jest nowy, wystawowy model Ypsilon ELLE, który powstał dzięki współpracy Lancii i marki ELLE, symbolu nowoczesnej kobiecości, która w każdym sezonie ustala trendy szerokim asortymentem odzieży i akcesoriów dla kobiet. Dalsze oznaki powiązań Lancii ze światem mody na salonie we Frankfurcie można zauważyć w kształcie Musa Poltrona Frau, najlepszej wersji z linii „miejskich limuzyn”, która od prawie dwóch lat jest najlepiej sprzedającym się, kompaktowym minivanem (MPV) we Włoszech. Wersja ta łączy w sobie styl i uwagę zwróconą na szczegóły samochodów Lancia z ekskluzywnym, wyszukanym, skórzanym wykończeniem i kunsztem Musa Poltrona Frau.

Również po raz pierwszy w Lancii Musa zainstalowany został system Start&Stop, opracowany przez działy Engineering i Design oraz FPT (Fiat Powertrain Technologies) przy współpracy z takimi dostawcami jak Bosch i Magneti Marelli, który czasowo wyłącza i ponownie uruchamia silnik podczas postoju, kiedy pracuje on na biegu jałowym. Wprowadzenie systemu Start&Stop zaledwie kilka miesięcy po wypuszczeniu wersji ECOCHIC z silnikami hybrydowymi zasilanymi benzyną i LPG, jest kolejnym przykładem stałego zaangażowania Lancii w aspekty związane z ochroną środowiska poprzez stałe badania i rozwijanie produktów oraz znajdowanie konkretnych rozwiązań dostępnych dla każdego. Strategię tę można podsumować mottem „Środowisko jest luksusem, na który wszyscy możemy sobie pozwolić”.

Obok tych luksusowych modeli, nie zapominajmy o Lancii Delta – modelu, który urzeczywistnia pojęcie luksusu za przystępną cenę poprzez spełnienie wymagań współczesnej mobilności i prestiżu dzięki konceptowi „downsizing”, czyli miniaturyzacji, tj. zapewnienie osiągów i wygody w niższej cenie, mniejszych rozmiarach i przy niższym poziomie spalania.

Najnowsze oferty Lancii są wystawiane w nowym, działającym na wyobraźnię otoczeniu: wygląd terenu wystawy odchodzi od tradycji prezentacji handlowej na rzecz bardziej poetycko wyglądającego stoiska. W centrum tego wszystkiego znajdują się dzieci, ich świat i nadzieje na przyszłość, patrząca przed siebie marka wie jak ważne jest, aby słuchać swoich przyszłych klientów. Wpływa to na niepowtarzalną organizację, gdzie dziecięcy wszechświat – w szczególności ich ręczne pismo – łączy się z najnowszymi trendami mody i kolorami. Duże tablice stanowią idealne miejsce na opowieść, liście na chodniku stają się podnóżkami z wyświetlaczami, sama droga po prostu wychodzi spod kredy. Dziecięce pismo rzuca się w oczy na ścianach, zaś na czarnej tabliczce dominują smugi białego i niebieskiego światła. Można napisać wszystko – fantazja nie ma tam granic.

We Frankfurcie będzie można zobaczyć Lancię Delta Executive, nowy, sztandarowy samochód zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych i instytucjach, jak również osobach ze sfer dyplomatycznych. Jego główną cechą charakterystyczną jest tylna część kabiny dla pasażerów. Siedzenia są na poziomie klasy biznesowej: bardziej wygodne i komfortowe. Po przesunięciu ich do tyłu jest więcej miejsca na nogi, co jest szczególnie przydatne w czasie długich podróży. Dlatego Delta Executive stanowi naprawdę nowoczesną alternatywę dla większych, cięższych i droższych sztandarowych samochodów spalających więcej paliwa. Nic dziwnego, że wybrano ją do przewozu delegacji podczas ostatniego szczytu G8 w L’Aquili.

Nie wspominając już o tym, że Lancia Delta stała się samochodem filmowym. W rzeczywistości w przeciągu ostatniego roku model ten był oficjalnym samochodem najbardziej prestiżowych festiwali filmowych sponsorowanych przez tę markę: po swoim debiucie na 65 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, plejada Delt towarzyszyła gwiazdom filmowym w ich drodze do czerwonego kobierca w Rzymie, Barcelonie, Mediolanie i Turynie. Lancia Delta zapisała się również w filmie wyprodukowanym przez Columbia Sony Pictures pt. Anioły i Demony. Lecz związek Lancii Delta z kinem nie kończy się na tym. Należy pamiętać, że międzynarodowa reklama promująca ten ekskluzywny sedan była raczej krótkim filmem, który cechowały aktorskie umiejętności Richarda Gere’a oraz muzyka skomponowana przez zdobywcę Oskara Ennio Morricone.

Drugą, nową cechą charakteryzującą linie Lanci Delta jest silnik Di TurboJet o pojemności 1,8 l o mocy 200 KM – najmocniejszy w tej klasie. Jest to nowoczesny silnik z bezpośrednim wtryskiem, który podkreśla sportowy charakter Lancii oraz poważne podejście do kwestii ochrony środowiska pod względem niskich emisji i zredukowanego zużycia paliwa. Wszystko to jeszcze bardziej podnosi dynamikę, elastyczność i kontrolę nad pojazdem, które zawsze cechowały ten model. Produkowany przez FPT silnik, montowany z nowoczesną, 6-biegową, automatyczną skrzynią biegów Sportronic, osiąga maksymalną moc 200 KM (147 kW) przy 5000 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 320 Nm (32.6 kgm) przy 1400 obr./min. Z tym wyposażeniem Lancia Delta osiąga maksymalną prędkość 230 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,4 sekundy. Samochód ten wyróżnia także niskie zużycie paliwa (7,8 litra na 100 km), zredukowane emisje CO2 (185 g/km) oraz zgodność z wymogami normy Euro 5.

Odwiedzający salon samochodowy goście mogą z bliska przyjrzeć się niektórym nowoczesnym urządzeniom wprowadzonym w ostatnim czasie w celu poprawienia wygody i kontroli nad pojazdem. Po pierwsze mamy tutaj elektroniczne zawieszenie o zmiennej sile tłumienia (Reactive Suspension System), który redukuje drgania i zapewnia możliwie najlepsze bezpieczeństwo, wygodę oraz komfort prowadzenia. Następnie jest tutaj najnowsza, 6-biegowa, automatyczna skrzynia biegów Sportronic z kontrolkami na kierownicy, która montowana jest wraz z silnikiem Di TurboJet o pojemności 1,8 l o mocy 200 KM. Wreszcie Lancię Delta wyróżnia półautomatyczny system wspomagania parkowania Magic Parking. Wiele z tych technologicznych cech charakterystycznych – łącznie z podwójnymi, ksenonowymi przednimi światłami z automatycznym systemem korekty wysokości (Adaptive Xenon Light) oraz wbudowany systemem nawigacji satelitarnej (Instant Nav) – zostało stworzone w wyniku współpracy pomiędzy Lancią i Magneti Marelli. Nie zapominając również, że współpraca pomiędzy Fiat Group Automobiles, Magneti Marelli oraz firmą Microsoft przyczyniła się do powstania Blue&Me, systemu, który po połączeniu sił z Telecom Italia pierwsza zaoferowała Lancia, wraz z kompletnym pakietem ‘usług’, jak również tradycyjnych, nie zajmujących rąk funkcji stereo i nawigacji. Należy również pamiętać, że ostatnio platforma Blue&Me została wyposażona w nowe urządzenie: złącze MediaPlayera Blue&Me, które umożliwia łatwą i szybką komunikację pomiędzy samochodem a iPodem lub iPhonem.

Na koniec uczestnikom zostaną zaprezentowane produkty FGA Capital, finansowej spółki joint venture pomiędzy Fiat Group Automobiles i Crédit Agricole, specjalizującej się w sektorze motoryzacyjnym. Zostaną rozdane materiały promocyjne oraz dostępne będą stanowiska wystawowe przygotowane specjalnie dla klientów. Spółka ta, która istnieje obok innych, ważnych producentów samochodów, działa we Włoszech i w Europie, mając na uwadze jeden cel: wspomagać sprzedaż samochodów marki Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Fiat Professional i Abarth, oferując nowoczesne produkty finansowe wprowadzające usługi o wysokiej wartości dodanej, które docelowo są przeznaczone dla sieci dealerów oraz klientów biznesowych i prywatnych.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama