newsyNews
Uwaga! Ważne ogłoszenie.
chłopekLKP, 08-10-2015 23:18:21

Ale o co chodzi?

Sporo lat temu, bo w 2009 roku Miszax, jeden z naszych klubowiczów, zwrócił uwagę na wyjątkowo smutny los, który dotyka pewną grupę dzieci. Są to dzieci, których pechem i nieszczęściem jest to, że ich matki popełniły przestępstwa i... znalazły się w więzieniu. Dzieciaki, chcąc nie chcąc, zostały zamknięte wraz z matkami. Ich sytuację i, przyznajmy, niezbyt sprawiedliwy juz na starcie ich życia los komplikuje to, że w zasadzie nikogo nie obchodzą, od nikogo nie mogą się doczekać pomocy, czy choćby elementarnych drobnych radości dzieciństwa. Brakuje im dosłownie wszystkiego, drobnych rzeczy takich jak pieluchy, zabawki czy słodycze, ale najważniejsze - brakuje im poczucia, że ktoś się nimi interesuje, że coś może się wydarzyć - coś dla nas niekoniecznie wielkiego, a dla nich - wielkie wydarzenie, które jest później rozpamiętywane (nie bez radości) przez długie miesiące nużącego życia. I tu wkraczamy my. Co roku zbieramy i kupujemy dary, a następnie zawozimy je do Krzywańca, gdzie znajduje się zakład karny, w którym umieszczono te dzieci. Dzieci w wieku - od urodzenia do 3 lat. Spotykamy się z nimi, przebrani za św. Mikołaja z wielką pompą wręczamy prezenty. Uśmiech na buziach maluchów na długo zostaje w pamięci.

Co robić?

Możesz wziąć udział w akcji na dwa sposoby.

1.       Przede wszystkim możesz przyjechać do Krzywańca koło Nowogrodu Bobrzańskiego i wziąć czynny udział w akcji. Gwarantujemy, że wywieziesz stąd niezapomniane wspomnienia. Przy okazji będzie okazja poznać się w gronie miłośników włoskiej motoryzacji - tego rodzaju zloty zawsze pozostają w miłej pamięci. Szczegóły będziemy podawać w informacjach o akcji na forum.  

 2. Możesz też przekazać dar dla dzieci. Lista darów opublikowana będzie w informacjach o akcji na forum. Z zakupionych dóbr zrób paczkę i albo prześlij ją na adres:

Marcin Lipert, 20-819 Lublin, ul.Willowa 28/1

albo dostarcz lokalnym koordynatorom akcji. Są to: w Poznaniu - Boruch, w Krakowie - CiociaE, w Brodnicy - Jakubg, we Wrocławiu -  MiroMiglia, w Lublinie - Topcio1, w Warszawie - Nat lub Wilkin, w Olkuszu - Bufi, w Łodzi - Ktoś ŁDZ lub SEBAkappa , w Lesznie – Maciej_ignys.

Uwaga: dary wysyłamy najpóźniej do dnia 11.11.2015.

Zastanawiasz się, jak to wszystko wygląda? Obejrzyj relacje z poprzednich lat.

 

2014

2013

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i do wspólnej pomocy.

 

 

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama