newsyZloty i Spotkania
Rudy Raciborskie 2009
chłopekLKP, 22-04-2009 12:22:32

Zlot w Rudach Raciborskich odbył się 19 kwietnia 2009 roku. Miał mieć charakter zlotu regionalnego ale przybyli chętni także z innych rejonów kraju.

W zamyśle miał być atrakcją dla całych rodzin. Tak też się stało. Przyjechały całe rodziny, dzieci wyjątkowo były liczebne. Zapewne z powodu czekające je atrakcji.

Spotkaliśmy się na początku na parkingu przy pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym. Obecnie jest odnawiany. Odbywają się w nim okazjonalne msze świete. Czas spędzony czynnie, podczas spaceru alejkami przylegającego parku.

Ok godziny 13.40 wyruszyliśmy kolumną do skansenu kolei wąskotorowej. Na tą atrakcję czekali wszyscy, głównie najmłodsi. Uzyskalismy pozwolenie na wjazd na teren skansenu, na teren miedzy torami kolejowymi gdzie samochody prezentowały się najbardziej okazale a także przyciagały uwagę innych zwiedzających. Dzięki temu mogli dowiedzieć się, że jest taka marka jak Lancia - mało popularna ale wdzięczna. Nasza grupa została oprowadzona przez pracowników skansenu po lokomotywowni, zostalismy poinformowani o historii taboru, planach skansenu. Na koniec nasza liczna grupa miała możliwość przejazdu kolejką wąskotorową do stacji Paproć i z powrotem do stacji głównej w Rudach. Czas przejazdu trwał ok 30 minut. Wywarł niezapomniane wrażenie na dzieciach. Miały okazję obserwować przepinanie lokomotywy i pracę drużyny pociągu.

Mieliśmy zarezerwowany czas na terenie kolei do godz. 18tej. Wielu po zakończeniu części oficjalnej zdecydowało się pozostać jeszcze na terenie skansenu i na własną rękę zwiedzić na spokojnie pozostałe okazy taboru.

Zainteresowani wspólnym posiłkiem zdecydowali się na przejazd kolumną do najlepszej pizzerii w regionie, do wsi Pstrążna. Na miejscu potwierdzilo się że warto było przyjechać.

Dziekuję za pomoc w organizacji zlotu panu naczelnikowi stacji Rudy oraz zapraszam wszystkich chętnych będących w okolicy Śląska na wzięcie pod uwagę zwiedzania tego skansenu. Zainteresowanym udzielamy informacji kontaktowych przez email.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama