newsyZloty i Spotkania
Ogrodzieniec 2005
chłopekLKP, 05-05-2009 21:26:53

Zlot odbył się w Ogrodzieńcu, 11 września 2005 roku. Oficjalne rozpoczęcie było zaplanowane na godzinę 11 ale już ok 9-tej pojawiały się pierwsze samochody i uczestnicy. Przed oficjalnym rozpoczęciem zaczęło brakować miejsc! Ilość samochodów przerosła nasze oczekiwania! Łącznie było ich 37!

Następnie wiele osób zdecydowało się iść na wycieczkę do zamku. Tak też zrobiliśmy. W końcu nie tylko Lancią się żyje :) Pamiętajmy, że duża część klubowiczów była z rodzinami. W tym miejscu szczere ukłony w stronę żon troskliwie opiekującym się dziećmi (a było ciężko bo dzieci zmagały się ze zmęczeniem z powodu intensywnego jak na wrzesień słońca, walczyły z ciepłem i zmęczeniem). O godzinie 14.00 rozpoczął się konkurs. Konkurs miał być niespodzianką, wielu uczestników było tym faktem zaskoczonych. Oczywiście konkurs dotyczący historii i współczesności marki, nie był obowiązkowy. Druga część konkursu nazywała się "najładniejszy samochód do 15 lat i powyżej". Zainteresowanie było mizerne. Opinie były takie: "każda Lancia jest ładna", "nie można ryzykować nadszarpnięcia stosunków z innymi właścicielami którzy przegrają", "mały wybór oldtimerów". Konkurs ten nie rozstrzygnięto. Nasz zlot odwiedzili także przyjaciele z Czech. Grupa nie była może zbyt silna ale pozostaje fakt, że chciało się im do nas zawitać. Wielkie podziękowania. Podjęto też wówczas decyzję że wypada pojawić się z rewizytą. Ostatecznie byliśmy w Ostawie.

Spotkanie dobiegło końca po nadciągnięciu burzy o 16.00.

A oto modele samochodów jakie pojawiły się w Ogrodzieńcu:

Kappy we wszystkich odmianach i maściach,
Themy, w tym V6 :)
Dedry i Dedry SW
Delty pierwszej wersji a także aż jedna nowej wersji
Prismy - wersja TD 1.9 z lekkim tuningiem oraz Symbol 1,6
Zety
a także dwa rodzynki
Beta Coupe 2.0 '82
oraz Phedra (najnowsze w tym czasie dziecko Lancii)

Na tym zlocie podjęta też została decyzja, że każde kolejne zloty na których będą uczestniczyli goście z wielu stron kraju będą wielodniowe. Droga powrotna jak i zmęczenie ciepłem, cały dzień atrakcji wymusiły zrewidowanie planów na przyszłość. Ustalono także, że zloty będą dzieliły się na ogólnopolskie i regionalne. Ogólnopolski musi być minimum jeden w roku, regionalnych średnio co dwa miesiące w danym regionie. Za regionalne mają w przyszłości także odpowiadać Przedstawiciele Regionalni, co obecnie jest już normą.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama