newsyZloty i Spotkania
Relacja - Zlot Ogólnopolski 2009 w Morsku
chłopekRomlen, 21-09-2009 21:36:33

Była to idealna impreza dla całych rodzin. Znalazły tu coś dla siebie wszyscy. Bez względu na wiek czy zainteresowania. Atrakcji było tak wiele, że z powodu braku czasu nie udało się zrealizować wszystkich! Np nie odbył się konkurs sprawnościowy (jazda precyzyjna) a także wybór najładniejszego pojazdu zlotu.

Zrealizowano za to:

- konkursy z wiedzy technicznej, wiedzy o ruchu drogowym i konkursy z historii marki
- turniej siatkówki
- turniej sumo
- turniej piłki nożnej (piłkarzyki)
- konkursy dla dzieci
- pokazy pierwszej pomocy
- no i wspólne biesiadowanie, rozmowy którym nie było końca, prezentacje samochodów przez swoich właścicieli i żywa dyskusja do późnych godzin nocnych.

Przybyło ponad 60 pojazdów, zapełniliśmy cały ośrodek, impreza była w miłej i przyjacielskiej atmosferze, atrakcje były dla dzieci i dorosłych, wzorcowa organizacja zrobiona przez Radka, Rafała i Arka, wikt smaczny, pogoda jak na zamówienie.

Za przyjęcie zaproszenia na nasz zlot pragniemy podziękować takim osobistościom jak panu Edwardowi Poskierowi - dziennikarzowi i autorowi reportaży w piśmie Fiat Wokół Nas, Tomaszowi Popielewiczowi - dziennikarzowi motoryzacyjnemu; sekretarzowi zarządu Stowarzyszenia Auto Klubu Dziennikarzy Polskich; czynnemu uczestnikowi Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy a także pani Ani Paczyńskiej z Muzeum Motoryzacyjnego w Warszawie za przywiezienie jedynego i niepowtarzalnego samochodu jaki powstał na bazie Lancii Stratos - Stratopoloneza! Obaliliśmy mit że ten samochód nie jeździ. Była okazja jedynie u nas i jedynie w tych trzech dniach zobaczyć legendę wyścigów samochodowych minionej dekady, samochodu który stał się już legendarny i rozpoznawalny przez większość ludzi. Na co dzień do oglądania jedynie nieruchomo w pomieszczeniach Muzeum Motoryzacyjnego w Warszawie. Dziękujemy także Adamowi Lustigowi, naszemu Klubowiczowi, który zaprezentował nam wspaniałą Lancię Flaminię Berlina, odrestaurowaną dużym nakładem sił i środków.

Udział w konkursach był dobrowolny. Przyznaliśmy nagrody za najlepsze odpowiedzi i wyniki w klasyfikacjach sportowych. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, cieszymy się że była tak liczna grupa chętnych do sprawdzenia się w konkursach.

Już teraz warto zaprosić na kolejny zlot ogólnopolski 2010 o którym informacje będą zamieszczane na łamach forum i witrynie www.

Dziękujemy za przyjazd wszystkim bez wyjątku, i tym z bliska i tym z daleka.

A teraz parę statystyk.

1. W szczycie naliczyliśmy 59 Lancii, ale trzeba mieć na uwadze że niektóre były w ruchu, przy domkach etc etc. W związku z czym można domniemywać, że samych Lancii było grubo ponad 60 sztuk
2. Innych samochodów, którymi dojechali na zlot uczestnicy naliczyliśmy 7, w tym bliskie naszemu sercu Fiaty (np. nowy Bravo, którego właściciel lał łzy, że to nie Delta) oraz Alfy, ale także VW, Volvo, Ford i Mercedesy.
3. Liczby osób doliczyć się nie sposób, szczególnie w sobotę, kiedy z uwagi na atrakcje wielu biegało to tu to tam, o dzieciarni nie wspominając. Rachunki załamały się po doliczeniu do 107 osób
4. W pewnym momencie, na wspólną fotkę załapało się ok 100 osób (zależy od zdjęcia)
5. Najstarsza Lancia zlotu to Lancia Flaminia z roku 1964, najnowszy Nowa Lancia Delta
6. Powalała czerwona Lancia Delta Integrale EVO2 Sedici w stanie, przynajmniej na pierwszy rzut oka - jak z fabryki.
7. Zjedzono 4 skrzynie mięsiwa oraz 7 kociołków z pysznościami
8. Wypalono TYLKO 6 kg brykietu na grillu
9. Rozegrano 12 meczów wyjątkowo nietypowej piłki nożnej. O pacyfizmie Lancisti może świadczyć fakt, że rozegrano tylko 9 pojedynków w sumo
10. Reanimowano tylko raz, a reanimowany był... fantom do pokazów.
11. Rekordzista zdobył 19/20 w konkursie technicznym, inny rekordzista 18/20 w konkursie historycznym. W konkursie wiedzy o ruchu drogowym maksymalny wynik wyniósł 19/25.
12. Najciekawiej stuningowane auto zlotu to bez wątpienia zwykła Delta I przerobiona z pietyzmem na Deltę Integrale EVO Martini. Brawo!
13. Warszawa - Morsko najdalsza trasa wyjazdowa Stratopoloneza od czasów jego startów.
14. Prawdopodobnie Stratopolonez nie stał nigdy w otoczeniu tylu samochodów marki Lancia od czasów gdy był Lancią Stratos.
15. Nigdy tyle godzin o nim nie przegadano co na zlocie.

Statystyki konkursu o ruchu drogowym:
Maksymalna liczba punktów: 25
Wyniki:
19 pkt - 1 osoba
18 pkt - 1 osoba
16 pkt - 1 osoba
15 pkt - 2 osoby
11 pkt - 4 osoby
10 pkt - 2 osoby
9 pkt - 2 osoby
8 pkt - 2 osoby

 

Parę klipów wideo ze zlotu:

 

Parking: (kliknij - plik wmv)
Mecz: (kliknij - plik wmv)
Siatka: (kliknij - plik wmv)
Sumo: (kliknij - plik wmv)
Stratopolonez: (kliknij - plik wmv)
Lancia Flaminia Berlina: (kliknij - plik wmv)

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama